Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

На рибката ми й става нещо o_o

Мнениеот LolittaDokugamine » Съб Апр 14, 2012 6:02 pm

Вчера си купих една рибка,мъжка,бета.Държа я в 10-литров аквариум и досега ми изглеждаше добре,но сега като я погледнах... :ai: Беше си разширила хрилете и те бяха хвръкнали встрани,така че приличаше на някакво фентъзи-геройче :ag: А на повърхността на аквариума се беше образувала пяна.Помислих си,че рибата е снесла хайвер,който незнайно как е изплувал нагоре,но после се сетих,че рибата ми е мъжка :bl: Рибата сега си е посвила хрилете и вече не изглежда така странно,но какво става със скъпоценната ми рибка?! [c020.gif]
LolittaDokugamine
Животинче с въпрос

Re: На рибката ми й става нещо o_o

Мнениеот rosko » Пон Апр 16, 2012 11:21 am

Ми прави гнездо явно (говоря за пяната)
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот LolittaDokugamine » Пон Апр 16, 2012 1:57 pm

То пък едно гнездо... :ag: Не ми прилича на ония водни мехурчета,дето след няколко секунди се пукат,ами някакви въздушни мехури,аз ги духам,а те пак не се пукат.Възможно ли е да се е разгонило рибето? hsuh :ajaweki: Явно ще търсим женска,че да има хайвер в гнездото [family.gif]
Абе,те,бетите,кога достигат полова зрялост? hsuh Щото ми се струва малко странно рибока да е на два месеца,да прави гнездо,и да иска поколение..Не е ли малко малък? :ag: Ами то попринцип бетите кога могат да се чифтосват,на каква възраст?? :roll:
LolittaDokugamine
Животинче с въпрос

Мнениеот LolittaDokugamine » Съб Апр 28, 2012 8:45 pm

Преди 1 месец си взех мъжка бета и тя почна да прави гнездо,та за да не ''умре'' от самота,сложих в аквата и една женска :ax: Чувала съм,че женската(ако съжителства с мъжка в един аквариум) има нужда от укритие...А то в аквариума има едно изкуствено растение,в което женската непрекъснато се бута и крие.Бетата през повечето време стои на едно място и не мърда...Движи се само щом малко й разклатя аквариума или мъжката бета я гони да й души задните части :ajaweki: [wo1rry.gif] А да,помръдва се също и когато иска да си поеме въздух от повърхността...Абе,като цяло не се движи много icon_dontknow Не е чак да не мърда,движи се,как иначе,ама съм виждала и далеч по-подвижни риби.. icon_crazy Нормално ли е рибката ми да предпочита да ''мързелува'' и да бяга само когато мъжкият я гони,или нещо й става?Моля ви отговорете ми,защото когато й сипя храна,бетата чака тя да падне на пода на аквата и чак тогава я обира..Като дънните рибки... icon_crazy
LolittaDokugamine
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Съб Апр 28, 2012 9:04 pm

Първо рибата ти няма да умре от самота. Не е трябвало да взимаш женска, след като нямаш укрития. И да, ако аквариума е малък е нормално да не мърда, понеже я е страх. Те се гледат заедно, ама трябва аквариума да е голям, да има растителност и др. укрития.. освен това не знаем в какви условия живеят и колко литра ти е аквариума. :ab:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот LolittaDokugamine » Нед Апр 29, 2012 7:05 am

Аквариума е 5 литра,на дъното с камчета и едно изкуствено водорасло.Днес като им сипах храна,забелязах,че само мъжкият ядеше като прасе,а женската стоеше на дъното и си помръдваше само перките.По едно време се разходи до повърхността,но изобщо не пожела да се храни [mood_feelings_hurt.gif] Това само временно ли ще бъде(тоест,е причинено от стрес и скоро ще й мине) или рибата ми е болна?? icon_dontknow
LolittaDokugamine
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Нед Апр 29, 2012 8:34 am

В 5 литра няма как да създадеш необходимата среда за рибите. Най-добре ги раздели, иначе мъжкия ще я бие..
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот LolittaDokugamine » Нед Апр 29, 2012 8:35 pm

Пфф,и аз се чудя защо женската само лежи на дъното..Мъжкия направо я инквизира отвсякъде [smile3537.gif] Ами ако ще трябва да ги разделя,в колко литров аквариум горе-долу ще имат нужната среда,за да могат да се заплодят?
LolittaDokugamine
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Нед Апр 29, 2012 8:44 pm

Те могат и в 10 литра да се размножат. Въпроса е ти дали можеш да се справиш.. Гледането, особено пък размножаването( а една риба за да се размножи се нуждае от перфектни условия) на риби не е лесна работа. Чети, има доста статии за начинаещи. Като начало си вземи един минимум 30 литров аквариум и опитай да създадеш добри условия. Да има истински растения, стабилни параметри на водата, а после ще му мислиш за размножаване на рибите. Дори сега да направи гнездо и да хвърлят хайвер ще трябва да захраниш малките, което не е лесно. Четене и доста труд му е цаката.. :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот LolittaDokugamine » Нед Апр 29, 2012 8:52 pm

Ейй,мерси! :ay: Да не повярва човек! :ag: Изрових един стар аквариум,измих го и сложих женската вътре.Когато беше заедно с мъжкия,тя не се движеше,не ядеше...А сега,като я отделих,мърда,яде,въобще всичко!! :bp: То пък и аз съм много зле..Взела съм няк'ва огромна мъжка и бебе-женска и очаквам да се получи нещо.. :ap: Айде,почвам да чета,да се образовам малко,щото е ясно,че родени хора с талант за отглеждане на риби няма! :ad: ;D
LolittaDokugamine
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Нед Апр 29, 2012 8:55 pm

:ag: Абе важното е, че пита на време и не я умори. И те душа носят, така че се постарай всичко да им е Ок. Не е толкова сложно. :ab:
Аватар
valnata
Пчела майка

Назад към Риби