Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Въпросът е мога ли да ги пусна в аквариума

Въпросът е мога ли да ги пусна в аквариума

Мнениеот r0sen » Вто Мар 11, 2014 11:18 pm

От Плевен съм ако някой е от тук знае Каилъка парк през него минава една рекичка днес видях един мъж да събра нещо попитах го какво и той ми показа охлюви каза че са за аквариума му. Обясних му че и аз имам и той ми даде няколко каза да ги държа около седмица или 2 в отделен аквариум с метилетово синьо или не съм сигурен за името дали е така. И тогава мога да ги пусна в аквариума. И сега въпросът мога ли да ги пусна в аквариума ? До колкото ги гледам са абсолютно същите като тези които продават но с различна шарка. Ето и снимка. http://picbg.net/img.php?file=adedeebddb8ad480.JPG http://picbg.net/img.php?file=b1e620393f05b91b.JPG
Аватар
r0sen
Животинче с въпрос

Re: Въпрос?

Мнениеот Bamo » Сря Мар 12, 2014 2:35 pm

Най-доброто, което можеш да направиш е да ги пуснеш обратно в реката.
Bamo

Мнениеот meri » Сря Мар 12, 2014 3:25 pm

Никога не отглеждай нещо, за което не знаеш нищо...
Или поне прочети по въпроса,охлювите ядат растенията и бързо се размножават като начало....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот r0sen » Сря Мар 12, 2014 4:09 pm

Ами прочетох за тях http://en.wikipedia.org/wiki/Pomacea_bridgesii от тук. Пише "Този вид често се държат като аквариум домашен любимец, защото на своята широка гама от цветове черупки, липса на апетит за живи растения, и лекота на грижи."
Аватар
r0sen
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Сря Мар 12, 2014 4:41 pm

Да, често ги слагат в аквариуми. Метиловото синьо може би го е препоръчал, за да ги изчистиш от бактерии и паразити, които могат да внесат в аквариума. А 1-2 седмици за нещо като карантина предполагам.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Мар 12, 2014 5:16 pm

Върни ги обратно, защото не са подходящи за аквариума. Не прави като този човек... :ab:
Не си струва риска, който ще поемеш. Метиленово зелено/ синьо, са лекарства, използвани за различни заболявания при рибите.

Някои видове аквариумни охлюви пренасят глистни заболявания, които са опасни не само за рибите, но и за човека.
Това е важен момент, когато купувате охлюви.Поставяйки охлювите в аквариума, рискувате да заразите с различни заболявания обитателите.
Поради тази причина е нежелателно да поставяте в аквариума охлюви от местен водоем.
Ако купувате охлюви от зоомагазина, задължително проведете карантина, поставете ги за 2 седмици в отделен аквариум и ги наблюдавайте.
Най-полезните аквариумни охлюви са ампулариите.
Друг вид охлюви в аквариумите са меланиите. Те са живораждащи и се плодят много бързо.
Освен това охлювите са чудесна храна за някои риби
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 12, 2014 6:43 pm

Не са речни - :ab: Ампулария е това. При тези температури от днес не са в състояние да живеят. Нещо е невероятна тая история :ab:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот r0sen » Сря Мар 12, 2014 10:00 pm

https://www.google.bg/search?q=VIVIPARU ... 66&bih=667 Това са те IVIPARUS ACEROSUS или речен охлюв!
zoomaniak написа:Не са речни - :ab: Ампулария е това. При тези температури от днес не са в състояние да живеят. Нещо е невероятна тая история :ab:
а до колко е невероятна не знам ама е точно така Мери благодаря ти за помощта не знаех това за глистите. Ще бъдат върнати от мястото на намирането им. :ab:
Аватар
r0sen
Животинче с въпрос

Мнениеот Bamo » Сря Мар 12, 2014 10:37 pm

[applauseuu.gif] [applauseuu.gif] [applauseuu.gif]
Bamo

Назад към Риби