Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Да поспорим за бетите

Да поспорим за бетите

Мнениеот h0nda » Вто Мар 25, 2008 11:34 pm

zoomaniak написа:30 молинези велифери
10 мъжки бети
10 анциструси - албиноси

направо ме разби с това 10 мъжки бети, искам да ги сложиш в един аквариум и да видиш какво ще стане, аз съм 99% сигурен че повече от 2 бети със здрави плавници няма да има.

10 мъжки бети лелеле, може да направим един такъв опит,ама ще е голямо меле :)

Mod edyt: jordanmilchev
Хонда мери си приказките малко моля!
Следвайте мечтите си !!!
Аватар
h0nda
В стадото

Re: Как да комбинираме рибите

Мнениеот h0nda » Вто Мар 25, 2008 11:45 pm

Не виждам за какво триеш за да се подмазваш ли, мнението ми беше че той не показва каква комбинация трябва да направим а показва каква НЕ трябва, ако някой реши да вземе 10 мъжки бети няма да му е много приятно като ги види на следващият ден на какво мязат.
Няма какво да си крием душите човека направи грешка и аз я показвам, нормално е всеки греши но като ми триеш все мненията няма как да си осъзнае грешката, нормално е всеки греши ама по добре да си знае грешките, не да се мисли за единствения който разбира( може да не се мисли за такъв не го познавам лично, говоря по принцип не конкретно за него)

Моля да не ми триете мнението само ако зооманяк реши той да го изтрие но след като го прочете
Благодаря!

Mod edyt: jordanmilchev
Honda мнението което ти изтрих беше като препоръка към ме за където ти редактирах обидата . За тове добро беше. Това мнение няма да ти го пипам аз . Но знай 10 бети мъжки в 150 литра вода е възможно да живеят стига да има за всяка женска и много растителност това е пробвано . Ама наистина само 10 мъжки не става трябва да са 10 мъжки и 10 женски бети.
Следвайте мечтите си !!!
Аватар
h0nda
В стадото

Мнениеот h0nda » Вто Мар 25, 2008 11:51 pm

1-во не виждам обида в "това ти беше най-голямата излагация"
2-ро да виждаш да пише друго освен 10 МЪЖКИ бети и останалите риби ако имаше и женски разбирам
3-то не се заяждам с зооманяк просто искам да си види грешката и не виждам смисъл в това да ми триеш менията
Нека зооманяк като ми прочете мнението да го изтрие и да си редактира горенаписаното и всичко ще е ок, няма смисъл да спамим излишно
Предполагам че ще ме разбере напълно
Следвайте мечтите си !!!
Аватар
h0nda
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 26, 2008 12:32 am

h0nda - къф е проблема...само ако са мъжки - какво не могат да са заедно ли...
Без женски
С добри укрития и т н...
Вариянти на подходи има десетки...
Нима ти гледаш бетите само заради тяхната КРАСОТА - аз съм против въздигането на красотата на дадени риби в култ...
Какво като някой от бетите ще станат на парцал...а други ще са КРАСОТА - когато аз имам риби - аз имам общество - йерархия - етология - контакти - битки - перчене - гонене и т н...територия
В тва е кефа...
Ако искаш за да има само красота - гледаш само по 1 мъжка в отделен съд и я сънуваш после...

Ако гледаш рибите биотопно - бетите - какво в природата им нема разцепени перки и парцаливи плавници и всички са КРАСОТА като по великите снимки в интернет...

Аз никога не се кефя само на красотата на декоративните риби...
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот h0nda » Сря Мар 26, 2008 12:40 am

Виждал ли си снимка на "дива" бета въобще нямат нищо общо с тея селекции в аквариумите ни, само част от характерът и структурата им е обща
А не виждам какъв е смисълът да дадеш 50 лв примерно за бети и да ги видиш на следващият ден разкъсани или умрели, просто не виждам смисъл в това всяка една бета е уникална само по себе си както и всички същества всяка има своя красота която немоге да изрази като покрай нея има още 9 мъжки който войуват за територия или женска
Не искам да те обиждам конкретно просто оспорвам мнението ти за 10 мъжки бети не оспорвам самият теб, така че не се засягай, нищо лично както се казва, аз не искам и немога да имам мнение за човек, който не познавам лично така че те приемам за един достоен събеседник относто спора по наща темичка няма смисъл да се обиждаме и да се караме а да изясним въпроса
Аз съм твърдо против за 10 мъжки бети в един аквариум
Следвайте мечтите си !!!
Аватар
h0nda
В стадото

Re: Да поспорим за бетите

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 26, 2008 12:48 am

Виждал ли си снимка на "дива" бета въобще нямат нищо общо с тея селекции в аквариумите ни, само част от характерът и структурата им е обща

Аз казвам бети - не казвам кой вид или цвят - ти виждал ли си диви бети в Бг зоомагазин - аз да... :ay:

А не виждам какъв е смисълът да дадеш 50 лв примерно за бети и да ги видиш на следващият ден разкъсани или умрели, просто не виждам смисъл в това всяка една бета е уникална само по себе си както и всички същества всяка има своя красота която немоге да изрази като покрай нея има още 9 мъжки който войуват за територия или женска

НЯМА ДА ИМА ЖЕНСКА - и намалява агресията - давал съм на времето стотици левове за опити около рибите

Не искам да те обиждам конкретно просто оспорвам мнението ти за 10 мъжки бети не оспорвам самият теб, така че не се засягай, нищо лично както се казва, аз не искам и немога да имам мнение за човек, който не познавам лично така че те приемам за един достоен събеседник относто спора по наща темичка няма смисъл да се обиждаме и да се караме а да изясним въпроса

Спокос - аз съм точен и смятам че ти си културен и спорът не ще засегне никой :ba:

Аз съм твърдо против за 10 мъжки бети в един аквариум

Много зависи какъв е подхода към аквариума в който са рибите icon_dontknow
Ако искаш мога да бъда и подробен в описанието си
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 26, 2008 12:50 am

Рекорда ми е 8 мъжки бети и само 1 даде фира след 9 месеца :ag: в общ аквариум с неонки :ag: :ag: 50 неона в 100 литра и 8 червени бети
и 3 Птеригоплихта :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот jordanmilchev » Сря Мар 26, 2008 12:56 am

Бе не знам ама всеки си решава сам като за пример ще дам се беси но след месец когато направя 70 литра с 10 бетти диви само мъжки естествено :) Понеже видях скоро на магазина ни тука и бяха много красиви!!!!
jordanmilchev

Мнениеот h0nda » Сря Мар 26, 2008 12:57 am

:bi:
и на мен ми се иска аквариум само с бети, ама мойте са 2 и не се понасят много затова единия е в карцера :ag:
поне става един "образован" спор от части и с сериозни доказателства
Но просто за мен 10 бети за 150л са много ще са оръфани, а аз мн се дразня като са такива жал ми става за рибите, губи им се цялия чар и красота tongue
Както и да, както казах всеки индивид е уникален всичко е възможно аз спирам със спора с бетите :az:
Следвайте мечтите си !!!
Аватар
h0nda
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 26, 2008 1:03 am

h0nda - недей да спираш де...

Бетите са пример за поведение - изучавай ги де - те поне не са скучни риби...етолозите (едни учени) са ги изучавали с години...

При мойте 8 бети - тартора беше само 1 заместник тартор еди кой си и така до номер 8...взех ги с горе долу различно червено за да си ги опиша като поведение...

Биеха се почти най-силно по време на хранене...иначе всеки помнеше коя територия на кой е и кат нема женски да ги дразнят само тартора обикаляше свободно наоколо...

Имай и в предвид разни укрития и разни други риби все пак има и намаляват стреса им...

Рибите са общество - поведение и са като хората :ag: tongue
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот vikito40491 » Сря Апр 02, 2008 1:40 am

колко литра и трябват на 1 бета?
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот malomir » Сря Апр 02, 2008 2:10 am

Може и в чаша да се гледа.Въобще не и дреме:
Изображение
Изображение
Моя RainbowFish канал:
http://www.youtube.com/tsetsoignatov
malomir
В ятото

Мнениеот speedyvik » Сря Апр 02, 2008 12:33 pm

Офтопик:
:ag: :ag: :ag: :ag: тая е много интересна :ag: :ag: :ag:

mod edyt:jordanmilchev Пиши на кирилица !
speedyvik
В ятото

Мнениеот Georg » Чет Апр 03, 2008 2:55 am

Това за няколкото мъжки бети в един аквариум е възможно, стига както казва ЗООманиак, да има достатъчно място и укрития. Без женски живеят, но да не са само 2-3. Тогава битките са по-жестоки. Когато са повече, като че ли се разсейват с опонентите и стигат в повечето случаи само до перчене. Малко е напрегната обстановката, но става. Въпроса е за по-нормалните породи. Това не важи за тези мутанти бети, които идват от внос, с огромните плавници и в магазините ги държат в малки съдчета, поставени в аквариумите отделно от другите риби. Тия даже са неспособни да се размножават с изроденото си поведение. В Пловдив имаше преди години такъв опит. Начинаещ акварист се опита да ги размножава и един мъжки му уби една, а може би и втора женска бета, макар че те имаха хайвер и бяха готови за размножаване.
Някой успявал ли е да размножи от тези "мутанти"?
Жоро
Аватар
Georg
В глутницата

Мнениеот jordanmilchev » Чет Апр 03, 2008 9:26 am

Не и аз бях направил такъв опит !
Но мъжкия почна да гони жестоко женската и ги разделих след това бетта отиде обратно в магазина !
jordanmilchev

Мнениеот h0nda » Чет Апр 03, 2008 10:48 am

аз бях на крачка да ги размножа, ама ако бях махнал мъжкия навреме, защото той направи гнездо сложи хайвера вътре и после го изяде
Следвайте мечтите си !!!
Аватар
h0nda
В стадото

Мнениеот jordanmilchev » Чет Апр 03, 2008 10:50 am

Хонда твоята бетта не е такава за каквато говорим :)
jordanmilchev

Мнениеот speedyvik » Чет Апр 03, 2008 1:54 pm

сори за латиницата :bu: :ah:
speedyvik
В ятото

Мнениеот h0nda » Чет Апр 03, 2008 5:13 pm

А синята каква е според теб, тя е вносна
Следвайте мечтите си !!!
Аватар
h0nda
В стадото

Мнениеот jordanmilchev » Чет Апр 03, 2008 6:08 pm

Абе човек , ела в Разград и ако са останали още от вносните бетти ще разбереш. Синятата ти е прекалено малка за такава !
И е абсурдът да я задържиш с други риби без да ги убие!
jordanmilchev

Мнениеот velislav » Съб Ное 06, 2010 6:19 pm

Здравейте искам да попитам нещо свързано с развъждането на бети.Значи имам една женска бета и една мъжка мъжката направи гнездо и постоянно се пери на женската но тя точно обратното не я вълнува и бяга.Женската е кафява а мъжкия е син.Грунд има,температура 23,Женската е полово зряла има бялото петно на дупето.Какво да правя
velislav
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Нед Ное 07, 2010 6:16 pm

Вдигни градусите на 26-27 и ако имаш възможност я захрани с жив тубифекс.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот velislav » Нед Ное 07, 2010 7:44 pm

аз я захранвам с тубифекс температурата е 24 градуса
velislav
Животинче с въпрос

Мнениеот Animals_huggie » Пет Ное 12, 2010 2:42 pm

Аз лично съм много доволен от тези рибоци ... От всичките рибки които съм имал през годините тази бета която имах живя най дълго .. :ay:
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот velislav » Пет Дек 03, 2010 10:13 pm

Значи имам сега нов проблем.Женската бета започна да гони мъжката,и му
изпохапа едната перка.как така.утре ще пусна и снимки
velislav
Животинче с въпрос

Мнениеот velislav » Пет Дек 03, 2010 10:13 pm

искам да ги развъдя.Женската има понякога накакви кафяви лини хоризонтални.И до колкото знам трябва да ги има.Тя е кафява на цвят а мъжкият е син.Женската има някакво бяло петно на дупето и е малко изпъкнало навън.И ако може малко ми помогнете и ми кажете как да ги развъдя.Чакам вашите отговори.И в прочие утре ще кача снимки защото сега нямам снимки които да кача благодаря предварително

Докладвай
velislav
Животинче с въпрос

Назад към Риби