Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Помощ??

Помощ??

Мнениеот katelina1997 » Пет Фев 10, 2012 2:05 pm

Здравейте! Много съм объркана. Искам да си взема папагал жако. Но откакто нашите ми разрешиха започнах да изпитвам някакви съмнения. [smile3537.gif] Дали ще се справям и т. н. [mood_feelings_hurt.gif]
Аз имам вълнисти папагали. Те са много страхливи и затова си търся животно, с което мога да имам физически контакт, защото така се успокоявам.
Та, тези съмнения и колебания ме подтискат. Предложете ми решение, моля. [mood_feelings_hurt.gif]
(колебаем се между жако и др. животни без котка и куче :()
Аватар
katelina1997
В стадото

Re: Помощ??

Мнениеот kitten_554 » Пет Фев 10, 2012 2:15 pm

Ами освен жако добър избор е какадуто..Има различни видове.Например жълтобузо какаду..Ако искаш средно папагалче по размер-корела.Имам и е много дружелюбна.Привърза се,говори,лети в стаята,яде от ръка..Дава да я галя..Не са капризни..Но ако искаш повече информация за корелата-може да ми пишеш ЛС,че има да обяснявам дълго и широкооо..
~..Justt smile..~
Аватар
kitten_554
В ятото

Мнениеот katelina1997 » Пет Фев 10, 2012 2:38 pm

Благодаря, но ако ще бъде друга птица, май предпочитам жакото.... icon_dontknow
Аватар
katelina1997
В стадото

Мнениеот kitten_554 » Пон Фев 13, 2012 7:50 pm

Ами нали ти казах-ти си знаеш най-добре..Но си взимай жако,само когато си сигурна,че ще ще имаш да му отделиш време..И аз съм се насочила към жако,но открих много по-сладки същества ''корели'' и сега съм страшно щастлива.Е,каквото и да си харесаш-късмет и приятни мигове :ay:
~..Justt smile..~
Аватар
kitten_554
В ятото

Мнениеот cat_13 » Вто Фев 14, 2012 12:40 pm

Ами щом не може котка и куче, добър избор е порчето. Можеш да си го разхождаш на каишка да си го галиш, да си играеш с него, малко е като размери, не яде много (колкото куче). Ако наистина искаш постоянни физически контакти порчето е добър избор. Може и зайче. За друго животно, което да отговаря на изискванията не се сещам.
Папагалите са красиви, но не можеш постоянно да ги галиш (поне аз съм останала с такова впечатление, може и да греша) или да си играеш с тях (в смисъл тяхната игра е по-"странна" не е като при порчето). Ти си прецени. :ah:
Помагай на животните ще ти помагат и те!

Всеки ден в България умират десетки животни от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
cat_13
В глутницата

Мнениеот katelina1997 » Сря Фев 15, 2012 3:32 pm

Ами аз имах заек, но той избяга :( И сега се колебая между морско свинче и жако.
Може ли да ми обясните как се гледа порчето, с какво се храни, мирише ли, как живее, задължително ли трябва да се рахожда и т.н..... [smile3537.gif]
Аватар
katelina1997
В стадото

Мнениеот Bunninny » Сря Фев 15, 2012 4:09 pm

Ами не се гледа много трудно , но много миришат.Когато се кастрират започват да миришат по-малко , но пак е силни сравнение със зайчетата.

Бих ти предложила зайче , но гледам , че вече си имаш!
Kathrine

Мило мое Зайче Байче.Аз винаги ще те обичам.Ти винаги ще останешс мен.Никога няма да те забравя,бебчо...
Аватар
Bunninny
В глутницата

Мнениеот katelina1997 » Сря Фев 15, 2012 4:39 pm

Не, нямам. Той избяга :(
Мисля морско свинче. Нещо за тях?
Аватар
katelina1997
В стадото

Мнениеот Bunninny » Сря Фев 15, 2012 5:29 pm

Kak ще избяга зайче?Незнам,незнам!

Морските свинчета са между зайчета и хамстери.Аз лично не мисля лошо за тях , просто предпочитам зайчетата пред тях , защото те са много малки . И при болести , рани и т.н. зайчетата се лекуват по - лесно.
Kathrine

Мило мое Зайче Байче.Аз винаги ще те обичам.Ти винаги ще останешс мен.Никога няма да те забравя,бебчо...
Аватар
Bunninny
В глутницата

Мнениеот kitten_554 » Сря Фев 22, 2012 1:13 pm

Виж сега,за да е добре на животните и на теб ще ти дам няколко съвета: 1.Увери се,че можеш да се грижиш за животното и да му отделяш време. 2.Трябва да го храниш правилно. 3.Преди да си вземеш животно,трябва да видиш дали ти е по силите,защото повечето после си изоставят животните. 4.Не слушай другите какво ти набутват като идея,ти трябва да решиш. Но според мен най-важното е да знаеш как да се грижиш за животинката,защото повечето взимат големи папагали като жако,за да се изфукат и после не се грижат за тях..Не казвам,че ще направиш така,ама не мога да се уверя..Затова съм странна-не обичам хората,които не разбират от животни :ag: На мен ми се струва,че си добра стопанка,просто още не си си избрала животинчето,което ще си отглеждаш..И за да ти е по-лесно при избора,кажи:Какво трябва да е :пухено,пеещо,мяукащо,скачащо,гризач,да знае думички,да говори,да се дресира..Като дадеш жокер,ще мога да ти препоръчам..
~..Justt smile..~
Аватар
kitten_554
В ятото

Мнениеот Koset0 » Сря Фев 22, 2012 2:23 pm

Как ли пък не- какадуто и жакото били лесни за гледане ?! Не виждате ли, че тя се чуди какво да си вземе, дори не е прочела и 1 тема, която характеризира животното ? Това е дете все пак, а тези, които препоръчвате порове, какадута и т.н - Имате ли си вкъщи и гледали ли сте, за да го предложите ? Между корела и какаду/жако има ОГРОМНА разлика. По- добре не си взимай нищо, морските свинчета са добър избор, но моля те, прочети ВСИЧКО за тях и се информирай как да гледаш животното. От предложените до сега е най- подходящо. Аз съм имал и ти казвам, че са дружелюбни, не миришат много, не са особено капризни, обаче е добре да го пускаш на разходка, за да си изразходва енергията. Хамстер, морско свинче са най- подходящи.
П.П. Как ти е избягал заека ?

kitten_554 написа:Виж сега,за да е добре на животните и на теб ще ти дам няколко съвета: 1.Увери се,че можеш да се грижиш за животното и да му отделяш време. 2.Трябва да го храниш правилно. 3.Преди да си вземеш животно,трябва да видиш дали ти е по силите,защото повечето после си изоставят животните. 4.Не слушай другите какво ти набутват като идея,ти трябва да решиш. Но според мен най-важното е да знаеш как да се грижиш за животинката,защото повечето взимат големи папагали като жако,за да се изфукат и после не се грижат за тях..Не казвам,че ще направиш така,ама не мога да се уверя..Затова съм странна-не обичам хората,които не разбират от животни :ag: На мен ми се струва,че си добра стопанка,просто още не си си избрала животинчето,което ще си отглеждаш..И за да ти е по-лесно при избора,кажи:Какво трябва да е :пухено,пеещо,мяукащо,скачащо,гризач,да знае думички,да говори,да се дресира..Като дадеш жокер,ще мога да ти препоръчам..

Ами ветеринарят ?
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Фев 22, 2012 2:46 pm

Най-добре не отглеждай животни.
А когато давате съвети,трябва да сте наясно какви са те,защото някой изобщо си няма представа какво препоръчва.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Bunninny » Сря Фев 22, 2012 2:52 pm

Добре.Ама наистина : Как ще избяга заек и от къде ?
Kathrine

Аватар
Bunninny
В глутницата

Мнениеот katelina1997 » Сря Фев 22, 2012 4:48 pm

Ами лятото купихме женско зайче и той полудя! :ag:
Изгриза си клетката и избяга със женското. Колкото и странно да е, така е [smile3537.gif]
А kitten_554 , аз искам котка, ама мама казва, че ще се катери навсякъде, щото нямаме врати към кухнята и трапезарията.
Искам животно, с което да имам физически контакт. Имам 2 вълнисти, ама те са по-страхливи и от...... абе мн са страхливи!!
Искам животно, което когато съм тъжна или нещо др. да мога да се гушна в него и да си го мачкам :ba:
Обаче има 1 маалък проблеем..... :ah: лятото, когато пътуваме (за около 2-3 седмици) не мога да го оставям на никой. Какво да правя тогава?? [mood_feelings_hurt.gif] [smile3537.gif]
Айде на птичките може да се сложи повечко храна...... :ah:
Аватар
katelina1997
В стадото

Мнениеот meri » Сря Фев 22, 2012 5:12 pm

Вземи си плюшена играчка, не живо същество.
Не може едно животно да избяга,ако стопанина му не е виновен за това.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот katelina1997 » Чет Фев 23, 2012 11:55 am

Плюшени играчки имам достатъчно. Не е в това въпросът.
А заекът живееше в оградено дворче и изгриза оградата!
Аватар
katelina1997
В стадото

Мнениеот kotence » Чет Фев 23, 2012 1:53 pm

А заекът живееше в оградено дворче и изгриза оградата!

А това говори колко си го гледала.Изгризал бил решетката...добре де,ако заека е изгризал клетката и е избягал както ти казваш,представяш ли си какво му е на него сега и дали все още е жив?!След като папагалите ти са страхливи ги приучи!Почти всички животни са такива,ако не им обръщаш достатъчно внимание.Вместо да търсиш още животни,които да "гледаш" се погрижи за тези,които имаш.Или както вика Мери вземи си плюшена играчка.
Аватар
kotence
В ятото

Мнениеот katelina1997 » Чет Фев 23, 2012 5:34 pm

Не, аз се грижих много за него!! Няма значение, няма да ме разберете. Въпросът не е за това.
А папагалите, много се опитвах да ги науча да свикнат, но не мога!! [smile3537.gif]
Аватар
katelina1997
В стадото

Мнениеот kotence » Чет Фев 23, 2012 6:16 pm

Значи не си готова за животно.И аз гледах папагали преди,бяха плашливи,няма не мога има не ми се занимава,чакам на готово.Аз се грижих за теб и с много опити и грешки успях.Вярвам,че и с твоите живони е така... :bu:
Аватар
kotence
В ятото

Мнениеот kitten_554 » Съб Мар 10, 2012 2:21 pm

Животните не са за мачкане..Само от това изречение става ясно,че незнаеш какво искаш..Не искам да те засегна,но наистина незнаеш как да се грижиш за каквото и да е..Ако папагалите се плашат,причината е в теб-не им обръщаш достатъчно внимание..Заекът избягал-ами значи не си подсигурила клетката..Това говори само по себе си..Получава се така-едно казваш,а като го кажеш и ние те определим като лоша стопанка трябва да казва,че не е така..Ти самичка се издаваш и показваш,че си безотговорна..Koset0,наистина съм пропуснала да спомена ВЕТ-А,че е важен в отглеждането..
~..Justt smile..~
Аватар
kitten_554
В ятото

Мнениеот kotence » Пет Мар 16, 2012 8:20 pm

Животните не са за мачкане..Само от това изречение става ясно,че незнаеш какво искаш..Не искам да те засегна,но наистина незнаеш как да се грижиш за каквото и да е..Ако папагалите се плашат,причината е в теб-не им обръщаш достатъчно внимание..Заекът избягал-ами значи не си подсигурила клетката..Това говори само по себе си..Получава се така-едно казваш,а като го кажеш и ние те определим като лоша стопанка трябва да казва,че не е така..Ти самичка се издаваш и показваш,че си безотговорна.

+1ъ smiley24 smiley24
Аватар
kotence
В ятото

Назад към Жако