Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Папагал Жако - отглеждане?

Папагал Жако - отглеждане?

Мнениеот katelina1997 » Нед Юни 03, 2012 3:17 pm

Здравейте :ab: Имам няколко въпроса относно отглеждането на папагал жако. [smile3537.gif] Какви са размерите на клетката, условията в които той трябва да живее. И най-вече - може ли и за колко време може да стои самичък.

Предварително благодаря! :ab:
Аватар
katelina1997
В стадото

Re: Папагал Жако - отглеждане?

Мнениеот iv24 » Нед Юни 03, 2012 3:52 pm

viewtopic.php?f=281&t=14331 - тук има всичко.
По-точно и за клетката:
Клетката трябва да бъде достатъчно голяма,за да може папагала като седи на пръчката да може свободно да разпери крила и да маха с тях,без да се закачи.Колкото до формата на клетката,няма голямо значение,но правоъгълна е много по-удобна.Материала за рамката- пръчки от неръждаема стомана с диаметър 3-4 мм, разстоянието между тях да бъде такова,че птицата да не може да провре глава през тях.Трябва да заключвате клетката,защото жакото е способно да си отвори.Вратата трябва да има такива размери,за да може свободно да преминава през нея.В клетката трябва да има минимум две пръчки,на различна височина,но не ги поставяйте една под друга.Направете пръчките с различна дебелина,преминавайки от едната на другата птицата да получава допълнителна възможност за укпрепване на мускулите.Пръчките трябва да са удобни за обхващане от птичите пръсти,за да уточните диаметъра,придайте конична форма, от единия край 3,5 см, от другия 2 см- птицата сама ще избере необходимата й дебелина.Пръчките не трябва да се правят от метал, защото редовното използване на метални добавки ще причини тежко заболяване на краката.
Аватар
iv24
В пасажа

Мнениеот katelina1997 » Нед Юни 03, 2012 6:05 pm

Благодаря, но там не пише дали може и колко време може да стои самичко, защото лятото като ходим на почивка няма на кой да го оставим. [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
katelina1997
В стадото

Мнениеот iv24 » Нед Юни 03, 2012 6:10 pm

Не можете да го оставите с дни сам... вземете го с вас. Има места, където пускат животни.
Аватар
iv24
В пасажа

Мнениеот buseo » Нед Юни 03, 2012 6:49 pm

katelina1997 написа:Здравейте :ab: Имам няколко въпроса относно отглеждането на папагал жако. [smile3537.gif] Какви са размерите на клетката, условията в които той трябва да живее. И най-вече - може ли и за колко време може да стои самичък.

Предварително благодаря! :ab:

Според мен отглеждането на тази умна птица е сериозно занимание. Клетката я направете голяма поне метър на два, за да се чувства добре животинката трябва да има партньор внимавайте да не сгрешите с пола когато му купувате другарче. :az:
buseo
Животинче с въпрос

Мнениеот katelina1997 » Пон Юни 04, 2012 12:36 pm

iv24 написа:Не можете да го оставите с дни сам... вземете го с вас. Има места, където пускат животни.

При пътуване надалече няма ли да се стресира? [mood_feelings_hurt.gif]
Аз съм чела много за тях. Знам, че за да се обучат добре трябва да са по отделно. А и аз имам 2 вълнисти папагалчета и ще си бъбри с тях :ba:
Аватар
katelina1997
В стадото

Мнениеот Animals_huggie » Сря Юни 06, 2012 9:26 am

А да попитам знаеш ли колко струват?
И как така със дни няма да има никой при него...Леле днеска какво ли не изчетох :ajaweki: ,то не е смешно де,направо е трагично.Като си чела толкова много,как така не знаеш толкова прости неща,като например че никое животно не се оставя само,особено папагал.Папагалите искат вниманието на хората и като са сами даже могат да умрат,а ако ходите някъде го оставете на някой съсед,роднина или приятел.
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот katelina1997 » Чет Юни 07, 2012 5:12 pm

Знам колко струва. Семеен приятел ни го предлага. Знам, че не се оставят сами. Лятото аз заминавам за около месец. Когато птичето свикне с мен (те си избират "водач") аз ще му липсвам и ще се стресне. Също така те се адаптират към средата и приемат промените болезнено. Мога ли да го взема с мен за месец? [smile3537.gif]
Аватар
katelina1997
В стадото

Пътуване с жако?

Мнениеот katelina1997 » Сря Юни 13, 2012 6:26 pm

Здравейте :) Въпроса ми е дали мога да взимам жакото на почивка с мен и какво да направя в тези високи температури, за да може то да е добре? [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
katelina1997
В стадото

Мнениеот марина » Съб Юни 23, 2012 8:00 am

"Когато вашата птица е добре обучена, можете да започнете да мислите за разходки в парка или гостуване при приятели. Във всеки случай не излагайте папагала твърде много на слънце, тъй като може да прегрее и да се обезводни. Носете с вас прясна вода за пиене. Дръжте птицата далеч от високи дървета, по които тя би могла да се изкатери. Отменете разходката ако е студено, ветровито или вали дъжд. Ако превозвате птицата с автомобил, дръжте я далеч от отворените прозорци и по възможност не използвайте климатика. Ако искате да отведете жакото на гости при приятели, вземете със себе си и стойката му. Птицата заслужава да се чувства толкова удобно, колкото и у дома си.
От уикипедията е, дано да помогне!"
Това беше написано в темата "Ново птиче".
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот meri » Съб Юни 23, 2012 9:11 am

Ако има на кой да го оставиш,по-добре да не ходи никъде.Стреса и горещините ще го уморят.По-добре да си остане в къщи,ако има кой да го гледа.Това не е куче,че ти да си водач,и птицата да свиква с теб.И като си представиш,че ще трябва да свиква с нова обстановка,след това да го местиш,пак да свиква......как ще се справи.Когато се върнеш го вземи,или след това ще си свиква с теб и това е.Не мъчи птицата по тия жеги,с многобройни адаптации и т.н..Освен това не забравяй,че всяка нова птица задължително трябва да премине период на карантина, много стопани не го правят и след това имат проблеми.Трябва да се прегледа за паразити,здравословно състояние и да бъде под карантина, а не да я понесеш по жегите,след това да я връщаш,никак няма да й направиш добро.Освен това трябва да се пренася с клетката,в никакъв случай не се пуска навън,и ако няма условия,там където отиваш,какво ще правиш? Може и да избяга,дори и добре обучена птица,едва ли ще се върне,а ти нямаш време да я обучаваш,пък и това не става за 2-3 дни.Така че, риска не си струва.Вземи я, когато се върнеш.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Жако