Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Молба за съвет

Молба за съвет

Мнениеот pavlov » Чет Авг 02, 2012 7:23 am

Добър ден,
От няколко месеца обмисляме да си купим Кралско жако, в следствие на което съм изчел всичката налична информация по форумите и не останах с много добро впечатление за "единствената" ферма в България - тази в Хасково. Като че ли недоволните клиенти са повече от доволните.
Свързах се и със сем. Ганеви от Стара Загора, но ми казаха че имат само 1 птица за продаване - мъжки на 5 години, което не ни устройва. Искаме да си вземем млада птица, която да свикне с нас и да я обучаваме ние :ab:
Другите 2 обяви, на които попаднах са следните:
http://zooobiavi.com/index.php?m=950&la ... zooid=5046
http://zooobiavi.com/index.php?m=950&la ... zooid=2268
Бих искал да чуя мненията ви преди да отида до Варна или Сливен, защото все пак живея в София.

Като цяло някой може ли да ми даде съвет от къде мога да купя птица, която със сигурност е излюпена в плен, не е болна, определен и е пола, има необходимите документи?

Благодаря предварително!
pavlov
Животинче с въпрос

Re: Молба за съвет

Мнениеот zoomaniak » Чет Авг 02, 2012 8:03 am

Купете си животно с документи - от Зоомагазин примерно. Така АКО стане нещо ще имате възможност да предявите претенции.

Без изследвания на акото и преглед от ветеринар - също не купувайте.

Риска винаги е риск. Бъдете готов за всичко - в България търговията с екзотични животни е под всякаква критика.

Фермата в Хасково я препоръчвам - учудващо е защо нямат поколение за продаване. Ама то и този бизнес е на умиране.

Зоомагазин ВИП Екзотикс - се вод инещо като специализиран в птиците - ама каква ще ви продадът не ви гарантира никой.

Мен ако питате - вземете си САМ от Чехия птица. Ще дадете много повече пари - но ще имате възможност да си вземете птицата, която да ХРАНИТЕ РЪЧНО и да не се превърне в ПИТБУЛ после у вас.

Успех.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот pavlov » Чет Авг 02, 2012 8:31 am

Какво значи "много повече пари"?
Повече от 2 000 лв. заедно с клетката не мисля, че можем да отделим като първоначална инвестиция.
pavlov
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Чет Авг 02, 2012 8:46 am

Тази птица АКО правилно се гледа живее над 30 години!!!

Не е проста работа като да си вземете Канарче - макар и то да живее над 3-5 години АКО има добра кръв.

Представете си какво е силата на кръвта при животните. Сложни неща говоря по принцип.

Купувате ли сериозен папагал - все едно вземате - "осиновявате дете от дом за сираци". Тоест в дома ви влиза човешко същество - АКО обаче е социализирана птицата и АКО има силна кръв - кръвта дава дълъг живот - гените на птицата тоест.

Тука в BG - сериозни развъдници няма. Сериозен развъден генетичен материал няма - фермата в Хасково аз я препоръчвам, но май са решили да затрият бизнеса си тъй като нямали пиленца. А аз лично съм правел фото-репортажи от фермата - вътре в нея.

Да се върна на думите ми за развъдният генетичен материал. В BG ако намерите жако над 20 години живяло в семейство от пиленце ще се учудя.

В Чехия/Унгария/Полша и т н..... Холандия има развъдници - лицензирани в Евро съюза, които ползват дори кръв от диви Жака - които с разрешение са уловили с цел да влеят прясна кръв в гените на развъдните си двойки.

Иначе ако дълго време кръстосвате близки птици или правите близкородствено развъждане - стават мутации в гените и кръвта слабее и птицата - ако и кихнеш в човката я хващат всякакви болести - метафорично казано.

Представете си има жака живеят и над 40 - 50 години.... почти като в природата.

Като вземете пиленце на ниво ръчно хранене вие му предавате сигнал, че сте неговото семейство и то ви приема като такова. ТОЕСТ - няма да пищи като побъркано и да ви хапе по ръцете като куче.

Ако допуснете в семейството си несоциализирана птица - ще я изтраете 1-3 години. На социализираната птица не и трябва клетка за 1000-2000лв. Живее на стойка в топла стая и общува с вас - като човек.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Чет Авг 02, 2012 8:51 am

Отваряте youtube.com и пишете социализиран жако папагал - socialized Grey parrot и си представете това пиленце да общува с вас..... просто е невероятно нещо.

zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Чет Авг 02, 2012 8:52 am

Няма клетка - няма нищо...... в България всичко искат да затворят в клетка - защото или не го контролират или не се социализират с животното - хората.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот pavlov » Чет Авг 02, 2012 9:43 am

Запитах тези:
http://www.parrotvilla.eu
http://www.bird-export.com/

Да видим какво ще отговорят и дали ще отговорят.
pavlov
Животинче с въпрос

Мнениеот bateiav4o » Пон Авг 20, 2012 11:37 am

Здравей от темата ти разбрах че търсиш младо социализирано пиле с документи.Честно казано хората които развъждат добри екземпляри в Бг са малко.Не знам къде сте проверявали но бих те посъветвал да се обърнеш към Росен - развъдчик от Добрич.Много коректен и толерантен човек има доста опит с Жаката и добър генетичен материал с диви птици и други от чужбина.Папагалите му са великолепни кротки социализирани и с изрядни документи.Казвам го от личен опит и мисля че доста хора ще подкрепят мнението ми.Птиците му проговарят рано весели и игриви са и можеш да си спокоен че са гледани в спокойна среда с много любов.Така че ако искаш да имаш верен приятел който да е дълги години с вас пиши да ти дам кординати на човека няма да сбъркаш. :az:
bateiav4o
Животинче с въпрос

Мнениеот ely.savova@abv.bg » Вто Сеп 11, 2012 12:38 am

развъдника в Хасково е добър. Със съпруга ми отидохме специално до Хасково и си купихме преди около 2 месеца Джако.Контактен игрив храни се от ръцете ни,към никого не е проявил агресия
ely.savova@abv.bg
Животинче с въпрос

Мнениеот pavlov » Чет Авг 21, 2014 3:14 pm

zoomaniak написа:На социализираната птица не и трябва клетка за 1000-2000лв. Живее на стойка в топла стая и общува с вас - като човек.

Сега, година и половина след като си купихме папагал, направо ми става смешно като ти чета мненията...
Въпреки че го социализирахме нашия, то си му е в природата за разрушава - дистанционни, кабели, телефони, лаптопи, какво ли не наръфа за година и половина... Само да го оставиш за 5 мин без надзор и вече е направил някоя беля - просто им е в кръвта...
Представям си ако е постоянно извън клетката, дори когато ни няма... Нищо здраво няма да остане в апартамента...
pavlov
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Чет Авг 21, 2014 3:43 pm

Винаги правите грешка - всички ХОРА, които имат ЖИВОТНИ да обобщавате, че всички ЖИВОТНИ имат едно и също поведение и характер.

Има стотици клипове на хора в Тубата, които разказват как птиците им си живеят на своята пръчка от метал и т н...... и в България има хора, които го практикуват.

Не всеки съвет може да бъде ПОСТИГНАТ.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот pavlov » Пет Авг 22, 2014 8:34 am

zoomaniak написа:Винаги правите грешка - всички ХОРА, които имат ЖИВОТНИ да обобщавате, че всички ЖИВОТНИ имат едно и също поведение и характер.
Има стотици клипове на хора в Тубата, които разказват как птиците им си живеят на своята пръчка от метал и т н...... и в България има хора, които го практикуват.
Не всеки съвет може да бъде ПОСТИГНАТ.

Аз съм виждал и папагал (Ара), който живее на пръчка в двора през лятото, но това е единичен случай. 99.99% от папагалите не биха се научили на това и биха отлетели безвъзвратно.
А твоето мнение
zoomaniak написа:На социализираната птица не и трябва клетка за 1000-2000лв. Живее на стойка в топла стая и общува с вас - като човек.

не изразява и нотка съмнение, че щом птицата е социализирана, значи живее на стойка в стаята.
Е няма такъв филм... Сигурно са 1 на милион такива папагали (големи), които ще живеят така, без да унищожат всичко около себе си.
Аз не обобщавам, че всички са разрушители, но казвам че 99.99% са. Те дори клетките си разрушават, какво остава за мебели и техника :ajaweki:
pavlov
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пет Авг 22, 2014 11:07 am

Нормално е да разрушават. Вие всички какво очаквате - всички папагали нещо разрушават - просто в ДНК им е заложено да си ползват човката. Такава им е природата.....

Лично аз познавам 5 птици, които нямат клетка. 4-ма стопани са Българи. Един е Американец, семеен в България. И всички тях ги обединява едно нещо:

- Това са хора, които са искали да имат Социализирана птица. 2-те птици са купени от България и ръчно хранени. 3-те птици са купени от Холандски търговци.

При папагалите винаги има начин да си КУПИТЕ за 2 000 евро жако - като канарче да е. Защото Социалното поведение на този сорт ПТИЦИ е точно БИЗНЕСА в тези птици. Ако си искате креслива птица тип Питбул за 800 лв - не е проблем - намира се лесно.

Това е като при кучетата купени от РАЗВЪДНИК, но не в България - Социалното им поведение е заложено в ЦЕНАТА и са обучени да са СОЦИАЛНИ ЖИВОТНИ - това важи и за папагалите.

В интернет е писано по тази тема, но не и в БГ форумите. ЗАЩОТО и Социализирането е един вид изкуство.... дресура дори............

Дори мястото където слагате птицата е от значение. Всичките птици, които познавам са до прозорците и външният свят е техен приятел - привлича ги и доста от времето им грабва....

Голям кеф е.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот pavlov » Пет Авг 22, 2014 2:04 pm

zoomaniak написа:Лично аз познавам 5 птици, които нямат клетка. 4-ма стопани са Българи. Един е Американец, семеен в България. И всички тях ги обединява едно нещо:

Лично аз се съмнявам.
Но не ми се влиза в полемики...
pavlov
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пет Авг 22, 2014 3:25 pm

Относно развъдника за Жака в Хасково - в ден днешен не знам какво му е положението. Но съм ходил лично и съм правил фото-репортаж и тогава като ходех беше единственият читав развъдник в България, който продаваше наистина Социализирани жака.

От 2009 г са ми фотките :ab:

Изображение

Изображение

Имам и от самата база за развъждане :ab:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот p1amen » Съб Дек 13, 2014 9:40 pm

Някой може ли да ми даде телефоните за връзка с развъдчиците в Добрич, Варна и Стара Загора?
Ще си вземаме пиле, но като рових в нета се оказа, че е трудно да се намери информация за контакт.
Аватар
p1amen
Животинче с въпрос

Назад към Жако