Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Кралско Жако

Кралско Жако

Мнениеот infetka » Пет Фев 29, 2008 7:18 pm

Вчера приятелят ми ме изненада с подарък кралско жако. Изглежда птичката е била на негов колега, който дълго време я е пренебрегвал в тях, не й е отделял никакво внимание, а след това, понеже пискала прекалено, я е преместил в складов офис, където повечето време е седяла завита под одеало. Човекът си умираше да се отърве от нея и приятелят ми, като знае колко обичам всякакви твари решил да я спаси и да ми я вземе. Сега обаче аз имам еднаа изключително стресирана птичка на 2-3 години, която при приближаването ми започва да пръхти и ако не се дръпна пищи пронизително. За сега и давам спокойствие, а вчера цял ден й четох на глас, за да посвикне с мен. Клетката беше обвита с кашон, който съм повдигнала и сега Папи ме следи много подозритело отдолу.
До колкото знам не говори засега, но пък лае като куче и подсвирква.
Съзнавам колко дълго време и търпение ще ми отнеме, преди да ми позволи да го погаля без да ми откъсне пръст, а и седя по цял ден вкъщи и мога да си позволя да му обръщам внимание. Притеснява ме факта, че не е мъничък и се чудя това,, че е на 2-3 години дали няма да е пречка. Надявам се да проговори някога, но не това ми е главната цел. Искам да се чувства спокоен и да е щастлив и да ми има доверие, ане да страда в някакъв склад.

Имам ли шанс и как точно да подхождам към него.
Аватар
infetka
В ятото

Re: Стресирано Жако

Мнениеот COLUBER » Пет Фев 29, 2008 7:42 pm

Ами засега подхождаш правилно като му четеш. Щом се страхува когато се пприближаваш чети от разстояние, като постепенно го скъсяваш. Докато му даваш храна или му чистиш клетката може да му повтаряш името, ако си го знае или да му подсвиркваш както той го прави. Идеята е да намериш начин да контактуваш с него за да спре да се страхува. Разбрала си, че ще ти трябва много търпение, но ако си упорита птичката ще свикне и даже може да започне да говори. Само много внимавай да не правиш резки движения пред нея. Сигурно ще прозвучи смешно, но не се размахвай много, например като обличаш яке или такива работи, също и не носи черни или много тъмни дрехи, птиците се плашат от тези неща.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот infetka » Пет Фев 29, 2008 11:03 pm

благодаря ти
какъвто и съвет да дадеш ще ми е от полза
в интернет няма много информация за самото възпитание, повечето е обща информация
ще си купя и книжка при първа възможност

значи, не мислиш, че е прекалено дърт за да го опитомя - от това май ме е най-страх, да не е прекалено късно и да има някакви вече вкоренени навици
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Пет Фев 29, 2008 11:05 pm

Няма термин "възпитание"
Наблегни на термина "доверие"
Жакото е човек с пера icon_wavey - поискай той - пернатия или тя да ти даде доверието си icon_wavey
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

аз се стресирам само като чета как е живяло милото :((((

Мнениеот sasin » Съб Мар 01, 2008 12:02 am

Не знам за интернет, ама на мен тоя сайт много ми хареса http://www.papagalibg.com/articles/buth ... ikeit.html (заради него пуснах тема ПАПАГАЛИТЕ ). Ти прочете ли го?
Успех с папагалчо! Ще видим ли снимки :ad:
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот fridolina » Съб Мар 01, 2008 1:32 am

Дано разбираш руски език.
Погледни в раздел "Приручение": http://www.allparrots.ru/
Една хубава статия: http://mybirds.ru/groups/popug/gray/studygray.php
(в същия сайт има и други статии за жако и други големи папагали)
И един хубав дневник на жакото Бруно (започва от доната част на страницата): http://mybirds.ru/forums/index.php?automodule=blog&blogid=2&&st=110
Изображение
Аватар
fridolina
Животинче с въпрос

Мнениеот infetka » Съб Мар 01, 2008 2:03 am

sasin - погледнах и темата ти и сайта, благодаря, но май не открих точно каквото търся

снимчици, ами имам, но са лоши, че не смея да го приближавам много:
http://img.photobucket.com/albums/v490/ ... C00552.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v490/ ... C00551.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v490/ ... C00545.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v490/ ... C00550.jpg

fridolina благодаря за сайтовете, с руския хич ме не бива, но ще ги прегледам задължително

ако го приемам като човек с пера може и да ми е по-лесно =)))
още не мога да свикна, че имам такова умно животно пред себе си - с бебето зайче и мързеливата игуана, това ми идва много странно, но ще го боря
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот infetka » Пон Мар 03, 2008 12:19 pm

въпросът ми е относно спането - да го покривам с нещо вечер или не

защото се буди всяка сутрин в 7.30 писка ми и става хипер активен разхожда се, чисти се и кряка
дали се събужда щото е свикнал в толкова да хо хранят или защото вече е светло

относно покривалото от какъв материал да е, какъв цвят и кога да го слаагам и махам

забелязах, че май не яде зеленчуци и плодове много - как да го науча да ги хапва

ии някой да има идеи какви играчки да му купя, за момента имасамо едно огледало с звънче отдолу
Аватар
infetka
В ятото

на мен ми звучи добре - такъв жизнен папагалчо :)

Мнениеот sasin » Пон Мар 03, 2008 4:54 pm

инфетка много ти е интересен подписа :ab:
За цвета и материята на покривалото и аз не съм сигурна, нито за слагането, нито за събуждането сутрин, но за остналото ще се повторя - има много хубави неща написани за играчките и за храната на сайта. Ако искаш кажи да ти уточня къде точно ги пише, ако не ти се рови да четеш всичко, макар че на мен ми хареса, въпреки че не съм имала птица.
btw ползваш ли icq или skype? ако искаш пиши ми на лична :ab:
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот infetka » Пон Мар 03, 2008 5:17 pm

леле ако щеш вярвай, ама даже не се сетих, че този форум има и сайт
smilie8 smilie8 icon_dontknow

сега ще отида да изчета всичко, което намеря

подписа го откраднах от форума в яхууу за папагали =)))
мн си го харесвам =)

скайп: inferno-goddess
Аватар
infetka
В ятото

диво жако

Мнениеот razbiva4a__ » Пет Мар 07, 2008 11:01 pm

взехме си диво жако преди 2 седмици. пробвахме да го храним с плодове и зеленчуци, но той яде само семки и фъстъци. водихме го на лекар и той каза, че папагала е много слаб и за това яде по - мазна храна. уж беше свикнал с нас,взимаше храна от ръцете ни и свободно пипахме в клетката, но изведнъж нещо му стана и запчна пак да ръмжи и да напада. до сега не е издавал никакви други звуци, освен ръмженето. може ли някой да ни каже за колко време горе - долу ще свикне и има ли вариант да не свикне с нас и да не проговори?
razbiva4a__
Животинче с въпрос

Диво жако!

Мнениеот razbiva4a__ » Пон Мар 10, 2008 4:41 pm

Моля някаква помощ от някой който е има. Диване, не яде зеленчуци и плодове. Не свирка, ужас е.

Модератор: Писането на кирилица е задължително! Следващото мнение на латиница ще бъде изтрито!!!
razbiva4a__
Животинче с въпрос

Re: диво жако

Мнениеот COLUBER » Пон Мар 10, 2008 8:33 pm

Стига си пускал еднакви теми. Ето тук пише как да си опитомиш папагала:
viewtopic.php?f=98&t=2056
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Re: диво жако

Мнениеот silla » Сря Мар 12, 2008 11:43 am

Здравей Разбивачо, :) хех готин ник си си избрал

За Жакото мога да ти помогна като ти кажа, че очакваш много бързи резултати за птица която е дива и е минала през кой знае какво за да стигне до теб. Много са готинни , но с тези птици, особено контрабандните се иска мнооого търпение и л'бов.Няма нищо лошо вв това да си хапват семки щом им харесва, давай му различни видове семки , поглези го говори му мило- все пак никога не забравяй какво е преживял.Може дори година да мине преди въобще да започне да говори. Знам че жакотата са като малки деца и може да ти писне, но имай търпение , дари го с л'бов , нежности и ласки- никога не му крещи и не му се карай.Накарай го да се почуваства удобно и у'тно в твоя дом. Купи му голяма просторна клетка, боядисай или сложи плакати в естествени природни цветове, дори го позоционирай близо до някое дърво , пускай го го понякога от клетката да се разхожда по дървото. Тези птици са уникални. Преживяли са толова тежки месеци при пътуването им до нашия край, не забравяй никога това. Можеш да започнеш да му издаваш звуци подобни на радосткогато се изнерви и започне да ръмжи, но се иска много търпение.Иначе стават най-обичливите същества когато се почувстват в свои води :) пожелавам ти успех и упоритост да отгледаш това уникално същество на природата. Едни приятели имат жако.Когато го взеха също ръмжеше много ела сега да го видиш ама вече си го гледат 4 години.Говори нон стоп :)) И е много весел.Даже до първата година откакто го бяха взели постоянно си късаше новите червени пера, които му израстваха моята приятелка беше събрала поне 50-60 сега си ги е пуснал и е много красив.Познавам и един поп който има неговия пък си окъсал всичките пера, явно не е много доволен от грижите според мен. Това е ..Успех и аз искам много да си имам , но засега ми е много скъпо ако не можеш да се справиш ще го взема :)
Бъди добър...отнасяй се благородно към природата !
silla
В ятото

Re: Диво жако!

Мнениеот silla » Сря Мар 12, 2008 11:50 am

razbiva4a__ написа:Моля някаква помощ от някой който е има. Диване, не яде зеленчуци и плодове. Не свирка, ужас е.

А за свиркането - покажи му как свиркай му във весели тонове, зеленчуци незнам дали ядат но има специални храни които съдържат всичко от което се нуждае-купи си те са смес от много неща.И търпение, търпение - трябва да си весел да го развеселяваш засега защото животното ти е много тъжно и не можеш да очакваш да се оправи с едно щракване с пръсти. Все пак ако си бил в африка ще разбереш че няма нищо общо с България :) и му липсват познатите звуци, мирис и абсол'тно всичко. Трябва да го успокояваш и да даваш даваш докато не ти се завия свят :)
Модератор: Писането на кирилица е задължително! Следващото мнение на латиница ще бъде изтрито!!!
Бъди добър...отнасяй се благородно към природата !
silla
В ятото

Мнениеот infetka » Чет Мар 13, 2008 11:14 am

определено мисля, че имам напредък
сега вече ми дава да се приближавам до клетката, да бъркам вътре, но само под него, да му сменям водата и храната, че даже и се храни спокойно, докато съм на 20 сантиметра от него. Сутрин е най-шумното и весело пиле на света, и се случва даже като му говоря и свиркам и той да ми свирни или изкряска.

ОБАЧЕ голям зор с тия семки. Мн ми е трудно да го отуча да яде само слънчоглед. Днес му направих най-прекрасната салата от портокал, ябълка и банана, нарязани н адребно, и той инатът му с инат слезна при купичката си и най-безцеремонно започна да изхвърля всичко от там. Ааа щях да го удуша и сигурно първото нещо, което каже, като проговори ще е "лош папагал" - днес това му го повтарях доста често.

После му сложих от семенцата на зайчето ми и сега тях мляска. Сега в събота ще ходя на пазара на подуене да видим дали има нещо по-добро, че тия посл. храни, които му копувам са 98% слънчоглед. Ужас

та така за нас с Папи
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 13, 2008 11:19 am

На пазара няма да намериш най-добрата храна (ако я търсиш де) там силните вносители ги няма - за тях е срамно да са там и т н...не, че няма добра храна - но не е най-добрата?
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот infetka » Чет Мар 13, 2008 12:16 pm

ами преди две седмици като отидох най-малкото имаше голямо разнообразие от крекери =)

не знам за храните, нещо напоследък всичко в опаковка ми се вижда съмнително, мн. е вероятно сама да почна да му приготвям някакви смески, стига той да ги яде разбира се
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот COLUBER » Чет Мар 13, 2008 12:24 pm

infetka в някои зоомагазини има смески за папагали, продават се на кило. Има една много хубава смеска от различни работи, има и слънчоглед де, но моя папагал с тая храна се отучи да яде само семките :bs: . Продават го това в зоомагазина на славейков ако се сещаш къде е?
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот infetka » Чет Мар 13, 2008 12:50 pm

ами не мога да се сетя, ще ми обясниш ли моля

какво има в тях и колко излиза едно кило?
аз много се кефя като видя в някои храни по цял фастък с шушулка - не знам защо :bi: :bp:
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот COLUBER » Чет Мар 13, 2008 1:12 pm

Ами да тази е точно с цели шушулки с по един или два фъстъка вътре :ab: начи къде се намира магазина: като си на площад Славейков и застанеш с лице към макдоналдс, тръгваш надясно към улица солунска по нея наляво и той е там след няколко крачки. Не можеш да го подминеш има на витрината кученца и котенца icon_smiwle. Като влезеш вътре готината храна за папагали е в средата на магазинаот ляво на дясно втория или третия човал беше. Не позволявай само да ти пробутат от опакованите храни за папагали! Не са много хубави. Земи си от чувал задължително! :ad:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот infetka » Чет Мар 13, 2008 1:57 pm

а, мисля, че се сещам къде е

ще отида сега в събота да му взема
мерси много и ако му хареса изобщо няма да се занимавам с някакви пакетирани храни
определено и на зайчето ми му копувам насипна поне мога да видя какво има вътре

като скоро си взех някаква ужасно гадна храна за папагал (подлъгах се, защото пишеше, че във всяка опаковка има изненада (а нямаше))
иии ми се виждаше с паяжини блеееех

ще пробвам и ще кажа какви са резултатите от храната - сигурно ще я хареса
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот mommovet » Чет Мар 13, 2008 7:43 pm

Никога не давайте на папагалите храна, която мирише по необичаен начин или забележите нещо което да ви заприлича на плесен, мухъл или има ненормален цвят. Много плесени и гъби са изключително токсични за птиците.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пет Мар 14, 2008 2:03 am

Днес осъзнах май, че храната им била само и предимно от семки... :ai: - тва нормално ли е.
Това били ядяли :ai:
Прекаляването води до затлъстяване - ама де да знам...не съм експерт...по тези бърборковци - ама се рових по разни кутии и 70% само семки най-различни
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот COLUBER » Пет Мар 14, 2008 11:13 am

Не е толкова лошо да са 70% семки, а щом пък са и различни супер. Нали все пак повечето папагали най-много обичат тях. Аз гледам да давам на папагала ми от тея шарените семки (черно-бели) те са по малко калорични. Като се пуска птичето да лети и да се разхожда няма да затлъстее много. А и семките и смеските за папагали не трябва да са основна храна, но могат да се дават всеки ден заедно с плодове, зеленчуци, кисело мляко (на който папагала му обича, полезно е), хляб и разни други лакомства. Всеки папагал си обича различни неща, но повечето най-много ядът семки.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Пет Мар 14, 2008 2:42 pm

Семките са много коварна храна специално за жаката. Този вид има генетична склонност да развива калциево-фосфорен дисбаланс, а слънчогледовите семки са с изключително ниско съдържание на калций. При прици хранени дълго време с повече от 15-20% слънчоглед в храната се получават тетании, гърчове и неврологични нарушения. Като цяло избягвайте максимално да давате слънчоглед.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот infetka » Съб Мар 15, 2008 12:36 am

Първо да се похваля
днес Папи взе от ръката ми няколко ореха и фастъци в шушулка, направо летя от щастие. Първите пъти доста грачеше, но си ги взе, съвсем предпазливо и лекичко се наведе към мен и дори не опита да ми захапе, само си взе лакомството. Също и от ръката на приятеля ми. А преди две минути му дадох два фастъка и при втория даже сам се наведе към мен сякаш си очакваше наградата. Обожавам го, не мислих, че ще взима от ръката ми поне още месец-два. Яхууу

Доколкото знам предишните му собственици са го тъпкали със семки, затова сега аз гледам да разнообразявам с други ядки и плодове, и намалих семките до 10-20 на ден.
Както и ще си взема от насипната храна, която ми препоръча COLUBER утре!
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот COLUBER » Пон Мар 17, 2008 11:44 am

infetka написа:Първо да се похваля
днес Папи взе от ръката ми няколко ореха и фастъци в шушулка, направо летя от щастие. Първите пъти доста грачеше, но си ги взе, съвсем предпазливо и лекичко се наведе към мен и дори не опита да ми захапе, само си взе лакомството. Също и от ръката на приятеля ми. А преди две минути му дадох два фастъка и при втория даже сам се наведе към мен сякаш си очакваше наградата. Обожавам го, не мислих, че ще взима от ръката ми поне още месец-два. Яхууу

Доколкото знам предишните му собственици са го тъпкали със семки, затова сега аз гледам да разнообразявам с други ядки и плодове, и намалих семките до 10-20 на ден.

Поздравления! Много се кефя как си го опитомяваш :ab: явно имаш правилния подход и всичко браво! icon_thumb
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот mamamimi » Пон Мар 17, 2008 4:24 pm

Здравейте, скоро взех един папагал жако - сив от приятел, който общо взето е много грижовен с него, само дето по цял ден не е в къщи. Беше набедил птичето, че има алергия от него и реши да го махне, понеже от месец се тъпче с антиалергични.
Това, което ми е проблем, е че, Коко от скука ли, от що ли си скубе перушината отпред на гърдите - където стига с човка. Значи това му е поне от година. Собственика му му дава куп неща за подсилване и за при смяна на перушина, но явно не е от това.
Някой да има идея как да му помогна да се оперушини отново?
mamamimi
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Вто Мар 18, 2008 1:02 am

Лекият вариант са много и разнообразни играчки, след това следва химията... Няколко пъти съм постигала завидни успехи с кофички от кисело мляко с малко мляко вътре - пробвай! Пръчки с кората също имат ефект.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Вто Мар 18, 2008 11:02 am

Ами това ,,опадане" на перата се дължи на самотата при животното.... Тези папагали наистина много зависят от стопаните си и ако не им се обръща внимание започват да си скубят перата :ac: .... Мисля че с повечко внимание от ваша страна ще се оправи....
Съни :ba:
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот infetka » Вто Мар 18, 2008 7:27 pm

COLUBER написа:
infetka написа:Първо да се похваля

Поздравления! Много се кефя как си го опитомяваш :ab: явно имаш правилния подход и всичко браво! icon_thumb

Благодаря ти!
и аз много му се кефя. единствената ми спирачка е, че докато заживеем с приятеля ми заедно (дай боже след около месец) папагалът седи в тях и аз го виждам сравнително доста ограничено и ми е мн. мъчно за него :( За жалост няма как да си го взема при мен, а и не искам да го стресирам като му сменям обстановката по 3 пъти
Обаче като се преместим вече ще съм си по цял ден с Папи и няма отърване :ba:
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот Antoaneta » Сря Мар 19, 2008 6:01 pm

Здравей те, бих се радвала, ако мога да помогна. Имам жако от четри години. Това животно е най-умното между събратята си. От там му идват и проблемите. Колкото е по-интелигентно толкова по-лесно се стресира. Трябва около него всичко да бъде предсказуемо. Новити неща постепенно. Моят Жорко обича вафла -морена. Дайте му парченце. Това са глезотийки. Поставете клетката му близо да прозорец, за да може да гледа навън.
Antoaneta
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 19, 2008 6:26 pm

Antoaneta написа:Здравей те, бих се радвала, ако мога да помогна. Имам жако от четри години. Това животно е най-умното между събратята си. От там му идват и проблемите. Колкото е по-интелигентно толкова по-лесно се стресира. Трябва около него всичко да бъде предсказуемо. Новити неща постепенно. Моят Жорко обича вафла -морена. Дайте му парченце. Това са глезотийки. Поставете клетката му близо да прозорец, за да може да гледа навън.

Сладкото не му ли вреди :ai:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Antoaneta » Сря Мар 19, 2008 6:52 pm

не му се притеснявай толкова, обичат сладко. Моят яде обикновенна вафла, обича банани, сок пие с лъжичка имат нужда от глезотийки. Давай му по малко от всичко. Сам ще разбереш какво му харесва.
Antoaneta
Животинче с въпрос

Мнениеот Antoaneta » Сря Мар 19, 2008 6:54 pm

Забравих да кажа, че обичат музика. Моят е влюбен в песните на Каризма. Пее и танцува с тях.
Antoaneta
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 19, 2008 7:00 pm

А какъв е хранителният ну режим :icon_liplick:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот infetka » Сря Мар 19, 2008 8:39 pm

Здравейте, нямам вече никакви проблеми да му давам от ръка, ръмжи само като му отварям клетката и му давам храна отгоре, но пак идва и си я взима. Даже му дадох няколко пъти да ме клъвне, да видя какво ще стане, но като се докосне до ръката ми и се отдръпва - още не му харесва никакъв допир с мен, дори и хапване =)

все още отказва прясна храна, та камо ли морена =)

мн. ми е странен един звук, който издава най-често и по всяко време - едно такова като пукане или като люпене на семки, не знам как да го определя - в началото си мислих, че му има нещо на човката или се задавя или де да знам, но си го прави постоянно - някаква идея какво е?

антоанета - радвам се, че има някой ветеран тук в отглеждане на жако и се надявам да не ти писна с въпроси

поздрави
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот Antoaneta » Чет Мар 20, 2008 3:45 pm

Да ви кажа, че по принцип жаката са особени папагали. Когато го купих той си се привърза към мен. Казаха ми, че обича жени, а не мъже и това излезе вярно. Само аз мога да го гушкам и да правя всичко с него. Мъжа ми не може да го погали вече толкова години. Говори много, но само пред мен и от време на време пред децата ми. Когато го пускам извън клетката няма желание да лети, а се разхожда важно и се заяжда с кучето ми. Той е най-сладкото животинче на света, но си е такъв. Не трябва да забравяме, че то си е диво животно. Имат нужда да се чувстват сигурни и защитени. Много важно е в каква клетка са и как е разположена тя. Не трябва никога да ги пренебрегваш, че страдат. Мога много да ви разказвам, за моят Жорко, но вярвам, че всеки папагал си има своя индувидуалност и съм сигурна, че вашият с времето ще стане страхотен. Но и в това съм сигурна, че ще си хареса един човек на който да се довери, а другите просто ще ги изтърпява.
Antoaneta
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 20, 2008 7:01 pm

Antoaneta с коя марка храниш папагала - имаш ли наблюдения за апетита на папагала ти към некой марки храни за едри папагали или специално за африкански видове - наблюдение над съдържанието им имаш ли - нещо като че ли само със семки са пълни - а не е баш така - но ми липсва поглед над самите продукти...тва дет виждам по зоомагазините от премиум и супер премиум клас все е семчесто :ai:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Antoaneta » Чет Мар 20, 2008 9:38 pm

така е, в повечето са само семки, но и те това ядат основно. Но освен тази основна храна му давай - парченца ябълки, моят яде само там където са семките, парлченца банан, мандарини и опитвай всякакви плодове. Обича парченца краставици, домати, много харесва семките на чушките. Давай му бадеми, орехи, фъстъчки с обелките, въобще опитвай от всичко. Например обикновенни бисквитки, трябва да експерементираш.
Antoaneta
Животинче с въпрос

Re: Кралско Жако

Мнениеот mitko100 » Вто Юни 01, 2010 7:29 pm

http://papagali-bg.com/page.php?27 Тук пише как да отгледаш папагалчето. :bs:
mitko100
Животинче с въпрос

Мнениеот milanov21 » Вто Авг 17, 2010 9:49 pm

Нека и аз да споделя малко,нормално ли е моето жако да обича много кашкавал.Полудява когато му давам,много обича :ag:
milanov21
Животинче с въпрос

Мнениеот slipknot_1996 » Вто Авг 17, 2010 10:48 pm

Не е полезно за папагала да яде кашкавал не му давай! :av:
!!!...Never Back Down...!!!
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот milanov21 » Сря Авг 18, 2010 11:22 am

О незнаех веднага го спирам,а с какво точно не е полезно?
milanov21
Животинче с въпрос

Мнениеот Nadivtov » Сря Авг 18, 2010 11:25 am

Мазен е и има подправки.
Идвам време, когато някой спира да ти липсва .. Но не защото не го обичаш, а защото си свикнал него вече да го няма.... <33333
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Мнениеот milanov21 » Сря Авг 18, 2010 12:08 pm

Благодаря за съвета
milanov21
Животинче с въпрос

Мнениеот kreizo » Пет Авг 20, 2010 10:38 am

И най-вече се съдържа сол в него...
Разликата между форумите по света:
В английския - питаш и ти отговарят.
В руския - питаш, отговарят ти и теб те питат нещо.
В българския - питаш и 1000 човека ти казват колко си прост, че питаш.
kreizo
В глутницата

Мнениеот lola88 » Пет Дек 24, 2010 4:42 pm

здравеите
имам един въпрос :ab: от скоро имаме жако-подари ни го един приятел които не може да се справи с него та проблема на Джак е такав-скубе си перата не само отпред а навсякъде дори и опашката само дългите пера на крилата му са останали и главата де :ab: всичко друго е в пух.Тои собственика му за това ми го и подари.а аз обожавам животните и бих искала съвет как да му помогна

благодаря предварително
lola88
Животинче с въпрос

Мнениеот Nadivtov » Пет Дек 24, 2010 5:05 pm

Обадете се на този телефон - 0889 53 23 86 и обяснете за проблема. Човекът се казва Николай.
Идвам време, когато някой спира да ти липсва .. Но не защото не го обичаш, а защото си свикнал него вече да го няма.... <33333
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Мнениеот lola88 » Пет Дек 24, 2010 6:27 pm

Мерси за бързото съдеиствие ще звъна но не тея дни понеже мисля че не е удобно :ab:

исках да прикача снимка но не можах много е голяма....ако трябва ще я прата на някои
ще се радвам на още отговори благодаря
lola88
Животинче с въпрос

Мнениеот Nadivtov » Пет Дек 24, 2010 8:52 pm

имаш лс :ab:
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Назад към Жако