Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Имам жако, помощ за грижите му!

Имам жако, помощ за грижите му!

Мнениеот славея и жако » Вто Окт 28, 2008 12:16 pm

взех си кралско жако но нямам опит в отглеждането му моля всеки който знае нещо за тези красиви същества да пише благодаря :bi: icon_wavey forum_simp0065 [ideauu.gif] [friendship.gif]
каква храна
добавки трябват ли
кога ще свикне с мен
ще проговори ли
пишете всичко което знете ще ми е от полза
благодаря на всички отзовали се
славея и жако

Re: Имам жако, помощ за грижите му!

Мнениеот bubetodve » Вто Окт 28, 2008 12:20 pm

http://papagalibg.com/
Тук е пълно с инфо за папагали и най-вече за пример е дадено жакото :ab:
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот tindi4ka » Вто Окт 28, 2008 1:20 pm

Здравей ,

Задължително се дава калции. Препоръчвам на фирмата Orlux .
Витамини също е добре да се дават , но ако хапва достатъчно плодове и зеленчуци всичко е ОК .
Дай му малко време да свикне с теб . Бъди колкото се може повече време покрай него . Отваряй му клетката и му създай приспособления да излиза , но сам . Като искаш да го затвориш отново, го примамвай вътре с храна, не насила . Говори му постоянно . Най подходящото време за обучения е сутрин преди обяд и вечер по сумрак . Ако се плаши от теб все още по упражнявай всеки ден да взима храна от теб, но не го насилвай . Остави го той сам да ти се довери и да дойде при теб .

Успех и пиши за резултатите !
tindi4ka
Животинче с въпрос

Мнениеот славея и жако » Вто Окт 28, 2008 10:24 pm

папагали бг собствениците са наши приятели питам ги чат пад нещо но те не са инстински развъдник внасят ги от други страни и много рядко им се люпят папагали изобщо не са професионалисти не им се доверявайте фермата уж им е в хасково но те имат само магазин където отлеждат около 10 папагала нищо повече ако ви интересува още нещо за тях ми пишете някъде [lock1.gif]
славея и жако

Мнениеот zoomaniak » Вто Окт 28, 2008 10:28 pm

:ag: :ag: :ag: :ag: е още един просветлен за този "развъдник" :ag: :ag: :ag: - готино казано :ag:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот snuffed » Вто Окт 28, 2008 11:03 pm

славея и жако написа:взех си кралско жако но нямам опит в отглеждането му моля всеки който знае нещо за тези красиви същества да пише благодаря :bi: icon_wavey forum_simp0065 [ideauu.gif] [friendship.gif]
каква храна
добавки трябват ли
кога ще свикне с мен
ще проговори ли
пишете всичко което знете ще ми е от полза
благодаря на всички отзовали се

Ами защо си взимаш Жако след като нямаш опит в отглждането му ? Той опита първо се трупа , после практиката . Както и да е - дано да ти е жива и здрава птичката :ab:
snuffed

Мнениеот славея и жако » Сря Окт 29, 2008 12:22 am

не че нямам опит знам много просто за допълнителна инфо кой каквото знае да ми пише ще е от полза :ab:
славея и жако

Мнениеот tindi4ka » Чет Окт 30, 2008 2:28 pm

славея и жако написа:папагали бг собствениците са наши приятели питам ги чат пад нещо но те не са инстински развъдник внасят ги от други страни и много рядко им се люпят папагали изобщо не са професионалисти не им се доверявайте фермата уж им е в хасково но те имат само магазин където отлеждат около 10 папагала нищо повече ако ви интересува още нещо за тях ми пишете някъде [lock1.gif]

Хе хе :ajaweki: супер !
Не че това е мястото, но имат ферма , която не е в магазина . Около 50 кв.м.
:ag: :ag: :ag:
tindi4ka
Животинче с въпрос

Мнениеот bubetodve » Сря Ное 05, 2008 1:02 pm

Слевея, разбра ли нещо допълнително около жакото ти? Информира ли се? Успокои ли се? Как са нещата сега с птичката? Разкажи ни за съвместното ви съжителство? [211454.gif]
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот jokolinka » Чет Ное 13, 2008 8:53 pm

Аз не разбрах,Жакото диво или социализарано е?

Като начало,би трябвало да знаеш с какво е хранено преди това и да даваш от същото,като постоянно добавяш нещо ново....
Трябва да си напълно спокойна,когато си покрай птицата-те много добре усещат настроенията ни....
Ако е социализирано,може би по-бързо ще свикне с теб...
Ако е дивак абсолютен,въоръжи се с търпение...
На мен ми трябваше половин година за да започне да ми яде от ръката,но тогава явно си и търсеше вниманието ми изцяло към него,защото бях взела още два папагала-та прояви голяма ревност....
За говоренето,ще трябва време-няма да почне да говори веднага,а има някой не проговарят изобщо....
Относно клетката-оставяй я отворена,когато си в къщи....така ще разбере,че като излиза няма да му навредиш...
Истината винаги боли!!!
jokolinka
Животинче с въпрос

Мнениеот славея и жако » Пет Ное 14, 2008 12:34 am

Слевея, разбра ли нещо допълнително около жакото ти? Информира ли се? Успокои ли се? Как са нещата сега с птичката? Разкажи ни за съвместното ви съжителство? [211454.gif]

Нещетата са добре, свикна с мен, говори много, сутрин пее и говори. Научих го да дава целувки, само че не ми знае името и ми вика Теди (името на старата собственичка. Кротък е много си се обичаме, има си голяма клетка, аз я обзаведох допълнително и сега мисля че се чувства добре, обаче не мога да кача снимка, че е много голяма, ако искате да го видите пишете ми.
славея и жако

Мнениеот славея и жако » Пет Ное 14, 2008 12:38 am

Социализиран е, кротичък е, разбираме се. Тези неща си ги знам, вече нямаме проблеми, е... почти никави. Много обича да яде сурови фъстъци направо от черупката и да си ги бели, уникален е! :ab:
славея и жако

Мнениеот славея и жако » Съб Ное 22, 2008 7:12 pm

Купих си още едно папагалче бебе, синьочела амазона, много е сладко моето бебе. Казва се Бебо, обаче снимки не мога да кача, ако някой иска да го види моят бебо да пише. Той е мъжки на 4месеца.
славея и жако

Мнениеот maya_mai4ety » Пон Яну 05, 2009 11:30 pm

Моля изтриите темата, защото думите на славея и жако вече не са мислими! icon_bowdown
maya_mai4ety

Назад към Жако