Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Развъден център за Жако в гр. Хасково

Развъден център за Жако в гр. Хасково

Мнениеот zoomaniak » Пон Яну 12, 2009 12:10 am

Днес си направих една приятна разходка до единствения за България (според мен) развъден център (действащ) за папагали Жако. За повече информация около него.

За жалост не всеки се допуска до него, което е нормална практика за цяла Европа. Имах честта да се докосна до така наречените социализирани птици.

Дано повече хора разберът фразата социализирани птици.

Видях и какво значи разплодна двойка...и още неща видях. Кухнята на папагалите...словореда/говоренето. Шума. Да седиш и само да ги наблюдаваш. За хобист като мен престоя, макар и кратък беше несравнимо преживяване + снимки.

Накрая ще кажа, споделям с вас своето преживяване. НО ако някои се опита да ползва темата ми/споделеното от мен за интриги и скандали и клевети и т н...срещу хората от развъдния център. Моля да забрави за това. Те са достъпни за всички - имат си телефони; адрес и не се крият. Е не всеки може да влиза в самият развъден център....но който е в час знае защо са необходими такива забрани.

Не използвайте темата за злоупотреби.

За да видите снимките кликайте на линковете :ap:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: Развъден център за Жако в гр. Хасково

Мнениеот maya_mai4ety » Нед Яну 18, 2009 3:14 pm

Много добре им е устроена фермата, а папагалите им са уникални, забавни, откачени, луди и страшно чаровни, а да не говоря за Рая. Неповторима е, тя е единствената такава! :bp:
maya_mai4ety

Мнениеот bushkata » Нед Яну 18, 2009 3:29 pm

НО ако някои се опита да ползва темата ми/споделеното от мен за интриги и скандали и клевети и т н...срещу хората от развъдния център. Моля да забрави за това.

Т.е. в тази тема или хубаво или нищо. Смешно.
Аз да си кажа, пък ти изтрий. Бих приела да има такава тема, но при положение, че я има и другата. Тогава имаш право да избор, четеш и си преценяваш. Но другата я няма а се появява тази, с думи с болд. Доста тенденциозно. Аз нищо впечатляващо не видях в снимките, а очаквах, че ще се постараеш да подрепиш думите си. Може би няма с какво.
Всеки си знае интерса, няма случайни неща.
bushkata
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Яну 18, 2009 6:11 pm

Аз нищо впечатляващо не видях в снимките, а очаквах, че ще се постараеш да подрепиш думите си.

Какво искаш да видиш в снимките МИ. Ще отида отново до Хасково и ще го наснимам.
Какво искаш да те впечатли - стана ми интересно:

Ето ти продължение:

viewtopic.php?f=14&t=6246
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoolend » Чет Юни 18, 2009 11:24 pm

Обръщам се към Вас г-н Стаменов,
Тези снимки на който се виждат няколко самоделни клетки за птици и мътилки сякаш приспособени от стари тон колони не отговарят на всички тези реклами който четем за фермата в гр. Хасково. На снимките се виждат празни клетки и няколко накокошинени Жака по едно в клетка. Бихте ли ми отговорили:
1. Къде са рарвъдните чифтове който му дадят па 50-100 Жака годишно, Еклектоси, Амазони и тези скъпо струващи Ари който господина от Хасково непрекъснато рекламира ?
2. Къде са Какадутата който той вади или по-точно прекупува от Кюстендил ?
3. Една 4 етажна панерка за зеленчуци, това ли са витамините и храните за дохранване.
4. Реклама на контрабандни папагали ли правите или форум за ограмотяване на хората за да вземат правилно решение от къде да си закупат папагал ?
Много елементарно правите всички тези работи и никой не Ви се връзва на номерата.Като заплаха звучи това да не се използва темата за неприятни спорове. Няма коментари, няма различни мнения, как един човек закупил птица от тях не намери форума и не ги защити. Явно това което е в ущърб на хасковлията се трие мигновенно. Защо не прочетете в сайта "боза и кифла" как хората страдат и тогава правете такива заклучения. Как обикалят като луди цялата страна да спасът своя папагал. Къде е човешкото съпричастие в такива случай на трагедия ?
Позволете ми да рекламирам в други сайтове вашите снимки с името Ви за фермата в Хасково за да видят хората какво е мизерия и как техните скъпо струващи птици живеят. Не написахте, че фермата граничи с гаража на автобусна фирма и с главния път.
Защо ?
Прочетете в техния сайт за екологично чистите условия на живот. А папагала който закупихме от тях имитираши как се пали и форсира рейс. Това ли е най-голямата и единстенна ферма в България ?
Ферма с празни клетки и обяснения, че приците се крият. От кого се крият господин Стаменов, от кого като са за продан ?
Те изобщо не съществуват. И Вие се присъединявате към тази измама и явно имате полза от това, защото сте много надъхан по темата Хасково. Не вярвам въпросния фермер да Ви е платил, защото не е в негов стил. Ако желаете може да поспорим на саме или по телефона, за да не е пред обществото. Никак не ми е приятно да пиша това, но се опитвате целенасочено да заблудите хората и да ги направите истински жертви на една илюзия.
Ваше право е да истриете написаното от мен или да ми дадете смислен отговар. Ако го истриете и се направите на приятно разсеян , ще бъда принудена да го побликувам като платена обяза. Вижте госпожата която е измамена с една маймунка. Вече шест месеца обявите са и на първите позиции в сайтовети за животни и хората вече знаят и питат за дотументи и какво ли още не. Вие сте в правото си да направите своя избор , но после е нормално и да го отстоявате. Мислете г-н Стаменов, мислете рационално и съпоставете фактите. Не се потдавайте на външно влияние и първични емоции. Ако не съм прав, обори ме и ще се извиня публично на хасковлията.
zoolend
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пет Юни 19, 2009 5:00 am

zoolend написа:Обръщам се към Вас г-н Стаменов

Ако не знаете снимките са правени от мен :ap:
Така, че внимавайте на следващото мнение какво ще кажете :ap:
Аз съм виждал - видял каквото трябва :ap:

Мълчанието е злато... :az:

П.п. по нагоре в темата има линк който води до тема за техният СПЕЦИАЛИЗИРАН ЗООМАГАЗИН ЗА ПРОДАЖБА НА ПАПАГАЛИ

Изображение

Струва си да го посетите като гражданин. Има какво да научите...
Моля не ме занимавайте повече с вашите глупости...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Nadivtov » Пет Юни 19, 2009 12:48 pm

ха и никито държи едно жако на тая снимка аз го видях преди 2 - 3 дена им бях на гости :bp: и си играх с една ара
Идвам време, когато някой спира да ти липсва .. Но не защото не го обичаш, а защото си свикнал него вече да го няма.... <33333
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Мнениеот Milkoa » Нед Юни 28, 2009 11:19 pm

zoomaniak написа:Видях и какво значи разплодна двойка...и още неща видях. Кухнята на папагалите...словореда/говоренето. Шума. Да седиш и само да ги наблюдаваш. За хобист като мен престоя, макар и кратък беше несравнимо преживяване + снимки.

Здравей Стамене,
това ме заинтригува истински. Моля те да споделиш това, което си видял или усетил. Ако имаш снимки, дай насам :ad: Със снимков материал може да се добие по-добра представа :bs:
Milkoa
Животинче с въпрос

Мнениеот Nadivtov » Нед Юни 28, 2009 11:22 pm

да прав е наистина е така аз също съм го изживявала и ще кажа че Николай ми каа че сега слагат камери и този който има достъп до програмата ще гледа фермата папагалите и всичко друго на живо камерите имат и зуум :bp: но за достъпа ники го дава на тези които реши аз го имам :ab:
Идвам време, когато някой спира да ти липсва .. Но не защото не го обичаш, а защото си свикнал него вече да го няма.... <33333
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Мнениеот Milkoa » Сря Юли 01, 2009 9:51 pm

Nadivtov написа:да прав е наистина е така аз също съм го изживявала и ще кажа че Николай ми каа че сега слагат камери и този който има достъп до програмата ще гледа фермата папагалите и всичко друго на живо камерите имат и зуум :bp: но за достъпа ники го дава на тези които реши аз го имам :ab:

Аз си мисля, че поназнайвам нещичко от тези работи... Мога да разбера, че не е желателно да се пускат външни хора в помещенията - зарази, болести, крадци ако щете - причини много. Но не мога да разбера какво пречи да се покажат снимки при положение, че има какво да се показва? Хората по нормалния свят (за какъвто къде с основание, къде без основание имаме претенции и ние) отдавна не пазят в тайна уредбата си, нито как точно развъждат папагалите. Нета е бъкан с инфо по темата. Това е моя проблем - не виждам никаква причина за тайнственост. Ако наистина има нещо, което може да служи като еталон за останалите - покажете да го видят!

Приповдигнати разкази за смайваща уредба на процеса на развъждането, изпълнени само с възклицания, но не казващи нито дума за това - какво аджеба на практика толкова ни възторгва - могат само да ме карат да се съмнявам в истинността им. Още повече отколкото съм се съмнявал към момента.

Поне това е моето усещане след прочита на тази тема. Надявам се да не съм прекрачил граници с този пост, но ако съм - предварително се извинявам на модераторите.

Милко
http://www.papagalibg.com
Milkoa
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Юли 01, 2009 9:58 pm

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Снимките са си в темата от когато е създадена! icon_dontknow

Малките пиленца когато станат на еди колко си дни отиват в детските ясли в едно друго помещение. Специално обучена жена - на заплата - ги храни по специален начин - със специални храни - на точно определено време и т н...

Отделно има други помещения в които има птици на хотел - лекуващи се птици - адаптиращи се птици - и папагали от други видове.

Отделно има 3то помещение с млади подрастващи птици живеещи по 10 - 15 броя в големи волиери...

Отделно има кухня, дето им готвят с мебели и кафе машина :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Сря Юли 01, 2009 10:04 pm

Милко в тази тема можеш да видиш и единственият за сега специализиран магазин в БГ за продажба на папагали.

viewtopic.php?f=14&t=6246

Но е най-добре да отидеш на живо. Да усетиш нещата сам. Колкото и да съм добър фотограф - и да поназнайвам това онова на живо си е друго.

Изображение
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Вто Юли 14, 2009 7:53 pm

РАЗВИТИЕ
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Nadivtov » Вто Юли 14, 2009 8:45 pm

моето жако е на една от снимките :ab:
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Мнениеот sisity » Съб Ное 07, 2009 1:14 pm

Понеже през предстоящата 2010 година смятам да си закупя жако и ме интересува някаква ориентировъчна цената на социализирано кралско жако (регистрирано и опръстено) от фермата в Хасково. Ако някой знае горе-доло колко струва да каже, много ме интересува за да знам колко пари да заделим семейството ми. Благодаря предварително.
Аватар
sisity
В глутницата

Мнениеот kreizo » Съб Ное 07, 2009 1:41 pm

С риск и аз да настъпя някой по мазола една тема от един друг форум, на едни хора дето са си взели папагал от там... И до колкото слушам не са единствените....
http://www.bgbirds.com/forum/viewtopic.php?t=792
Разликата между форумите по света:
В английския - питаш и ти отговарят.
В руския - питаш, отговарят ти и теб те питат нещо.
В българския - питаш и 1000 човека ти казват колко си прост, че питаш.
kreizo
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Съб Ное 07, 2009 1:48 pm

sisity написа:Понеже през предстоящата 2010 година смятам да си закупя жако и ме интересува някаква ориентировъчна цената на социализирано кралско жако (регистрирано и опръстено) от фермата в Хасково. Ако някой знае горе-доло колко струва да каже, много ме интересува за да знам колко пари да заделим семейството ми. Благодаря предварително.

Защо просто не им се обадите - имат си телефони; сайтове - магазин с адрес в Хасково. Отидете на място.

През интернет е много погрешно да се опитвате да придобиете представа за такива проекти - ферми.

Никак не е зле да се образовате преди това.
Да инвестирате в аксесоари и клетка.
Да разберете кой лекар ще е наблюдаващ лекар на тази птица.

Оставете интернет. При едрите папагали нещата са супер сложни.
Това е сложно животно за отглеждане...купуване...лекуване...отношение и т н...

А и говорим за сериозни пари.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот sisity » Съб Ное 07, 2009 2:33 pm

В края на годината ще ходя в Хасково да проверя, помислила съм за това. Не се сетих да се свържа с тях за което благодаря, че ме петсетихте за този вариант. А колкото до клетката и аксесоарите за жакото, вече съм помислила за това. И преди сме имали жако, но ни се наложи да отидем в Италия за малко и го продадохме на едно приятелско семейство. Имам една клетка оборудвана с всичко което трябва и смятам да я заменя с нова, новата съм си я избрала от вашия онлайн магазин. И спокойна не съм толкова затъпяла, че да не знам, че клетката се копува преди папагала.
Аватар
sisity
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Съб Ное 07, 2009 2:52 pm

Е не мога да знам какво е ставало преди.
За да мога да ви посъветвам с най-правилният тон.
Съжалявам ако съм ви засегнал, но през интернет и липсата на инфрмация в мненията-постовете не се прави най-точна преценка за нивото на стопаните.

:ba: :ay:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот sisity » Съб Ное 07, 2009 3:28 pm

Не сте ме засегнал, въобще. Напълно Ви разбирам. :ab:
Аватар
sisity
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Съб Ное 07, 2009 4:07 pm

Не мислите ли, че Жакото и др. едри папагали са висш пилотаж сред любителите на папагалите.

Две важни точки има според мен:

- търговец; производител
- ветеринарен лекар

Ако сериозно се доверите и намерите опорна точка в тези два фактора. Аз смятам, че всяко Жако ще живее поне 25г. и ще ви дразни щастливо. :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот sisity » Съб Ное 07, 2009 5:01 pm

Съгласна съм с това, че повечето любители на папагали предпочитат жакото. Но то може да живее много повече от 25 години и не просто да ви дразни щастливо, а да бъде нещо като дете което не пораства. Разбира се всеки си има мнение. :bs:
Аватар
sisity
В глутницата

Мнениеот jokolinka » Пон Ное 09, 2009 9:40 pm

Никито,само мога да го хваля :ba: Не само за папагала дето ни даде и за друго...
Както знаете имах Жако,което не беше социализирано.Преди месец отиде в Хасково да снася,а Ники ни даде бебе напълно социализирано без грам агресия.
Истината винаги боли!!!
jokolinka
Животинче с въпрос

Назад към Жако