Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Наредба от 31.10.2008 г. за маркиране и етикетиране

Наредба от 31.10.2008 г. за маркиране и етикетиране

Мнениеот svetlana007 » Пон Фев 09, 2009 1:36 pm

Здравейте,

Опитвам се да опръстя жакото си съгласно новата наредба за маркиране и етикетиране от миналата година. Някой да има представа къде в София мога да извърша тази "сложна" манипулация.
Звънях на няколко клиники - Анимо е една от прожерените и навсякъде ми казват че ако аз си занеса пръстен биха могли да го поставят.
Според новата наредба РИОСВ трябва да даде специален номер, но като се обадих да питам за подробности миказаха аз да си го измисля...!?!?!
Вярно е че мога да го направя следвайки инструкцията в наредбата, но не смятам че е моя работа: 1 да измислям номер; 2. да си търся пръстен; 3. да търся благосклонен лекар или клиника която да изпълни манипулацията и да ми издаде съответната регистрационна карта

А всичко това е обвързано и с пререгистрацията по CITES. В момента документите на Кика са в РИОСВ но никой не може да ми каже как да процедирам от тук нататък.

Ще съм много благодарна ако някой, сблъскал се с подобен проблем в последните месеци сподели своя опит и още повече ако може да ми каже от къде да намеря пръстен и кой да го сложи
svetlana007
Животинче с въпрос

Re: Наредба от 31.10.2008 г. за маркиране и етикетиране

Мнениеот zoomaniak » Пон Фев 09, 2009 1:48 pm

Птица която е купена дива или контрабадно никой няма възможност да я узакони - не става така да си измисляте числа и документи.

Птица без документи не може да се узакони - освен ако някой не си вкара главата в торбата.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот svetlana007 » Пон Фев 09, 2009 2:05 pm

Птицата не нито дива нито контрабадно купена.
Родена е в Стара Загора. Има си долументи за регистрация по CITES от РИОСВ Стара Загора
Въпроса е че не е опръстена.
За да я пререгистрирам в РИОСВ София трябва да я опръстя и занеса регистрационната карта за маркиране и етикетиране според новата наредба 3.
От РИОСВ ме информираха за това 10 дена след като подадох документите.
Това което не могат да ми кажат е кой може да извърш това действие
svetlana007
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Фев 09, 2009 2:20 pm

Е как има документи по СИТЕС - ама нямала пръстени - нали в този документ се вписва и описва номера на пръстена - който номер се слага още на 30-45 дни от раждането на птичката и е носител на първичната информация - тоест от къде и е произхода - пръстена на папагалите е като егн при хората :ab: - милите хора които са ви продали папагала са ви подвели косвено или пряко....

Здраве да е.
Отидете при тях - те са тези които трябва да сложат пръстена - никой друг.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Жако